Răspunde la subiect  [ 73 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Ziua TwingoClub 
Autor Mesaj

Nr: B-112-TGO
Salut,

Eu sunt prea nou venit dar..... mi-a venit o idee.
Nu stiu istoria TwingoClub dar cred ca ar fi frumos de sarbatorit in fiecare an intr-un mod inedit, cand sa ne intalnim toti sau cat mai multi posibil.
Anul asta prin vara (in concediul meu ad-hoc) m-am intersectat cu un circuit prin tara al masinilor de epoca. Ale noastre nu sunt de epoca dar au o personalitate aparte care trebuie afisata.
Mi s-a parut foarte frumos, fiecare cu numar pe masina, masina aranjata bine. Ar fi frumos un circuit de 1-2 zile prin tara de ziua TwingoClub.
E o idee si o propunere.

Dati-va si voi cu parerea, sigur daca imbratisati ideea veti avea propuneri mult mai bune ca mine.

00:24, 15 Noi 2011

chiar ar fi dragut ideea e ca e cam chinuitoare masinuta la drumuri foarte lungi gen spre mare.... dar pe trans fagarasan si prn niste zone de genu chiar ar fi o idee.....

14:33, 15 Noi 2011

Nr: B 53 JAX
CrisTwingo: Practic cu totii suntem noi aici (forumul exista de 2 saptamani) + scopul pentru care a fost conceput twingo club acopera si ideea ta. Daca se vor aduna doritori pentru actiuni de genul asta pana la vara, eu voi fi prezent. Mai mult ca sigur va fi si Alex
PS: Bun venit pe forum :)

djseba: transfagarasan e idee buna! :D

20:53, 15 Noi 2011

nu e chiar asa drum drept se poate organiza traseu frumos
si mai e ca eu nu lam vazut decat cand avem 4 ani.... si vorba aia daca tara ta nu o vezi... cum sa aspiri la alta....

21:13, 15 Noi 2011

Na... eu l-am parcurs de vreo 20-30 de ori... :-) dar nu la volan. O portiune s-a cam nasolit (e plin de gauri cum urci dinspre Curtea de Arges inspre Balea Lac) sau cel putin asa era acum un an.

00:29, 16 Noi 2011

Multumesc tuturor de "bun venit" si de primirea de duminica. Sper sa ne adunam cat mai multi si poate iese si ceva de genul asta (intalnire mare o data pe an pe traseele patriei).
Da, Transfagarasanul este ceva frumos si spectaculos si este intr-adevar una dintre emblemele turistice ale Romaniei.
Eu anul asta am facut ceva de genul: Bucuresti-Slanic Prahova(Lacul sarat)-Cheia-Moieciu-Curtea de Arges-Poenari-Vidraru-Transfagarasan-Sibiu-Sebes-Transalpina (Sebes-Obarsia Lotrului)-Petrosani-Uricani(Straja)-Petrosani-Transalpina(Obarsia lotrului-Novaci)-Horezu-Bucuresti
A fost foarte frumos si traseul a fost facut lejer intr-o saptamana.
Si Transalpina trebuie vazuta (recomand bucata Obarsia Lotrului-Novaci). Soseaua este nou nouta. Transfagarasan intr-adevar are portiuni de drum destul de rupt (unde a spus psymax).

PS: Pe tot parcursul am avut un mic tricolor agatat de antena de la statia radio CB. Acasa nu am mai ajuns decat cu un sfert din el.

05:06, 16 Noi 2011

Apropo, stie cineva cand a fost produs PRIMUL TWINGO.
Ma refer la data exacta nu la an.
Poate totusi a fost produs mai spre vara................

05:08, 16 Noi 2011

Am cautat pe net insa nu am reusit sa gasesc decat informatia ca a fost introdus in productia de serie la inceputul anului 1993 ( in 1992 a fost prezentat oficial in Franta ). Productia a incetat in pe 28 iunie 2007 ( ma refer la prima generatie ). A fost produs in uzina Renault din orasul Flins. Generatia noua de Twingo e produsa in Slovenia. Un lucru interesant e faptul ca Twingo generatia I se mai produce totusi in Columbia pentru America de Sud.
Numai bine!

10:30, 16 Noi 2011
Profil YIM WWW

5 Octombrie 1992
Pe site-ul de mai jos asta ar fi data oficiala Twingo, dar este data prezentarii masinii la un salon auto in Franta asa cum ai spus si tu Alex. Primele vanzari efective sau intamplat in aprilie 1993.
http://www.twingo.net/nicolas/prehistory.htm
Masina asta este misterioasa de la inceput pana la sfarsit.
Daca dai cautare de filmulete "twingo" pe google nu gasesti decat cateva.
Poate ar trebui si aici sa aducem ceva imbunatatiri.

23:50, 16 Noi 2011

Nr: B 100 ZXZ
Bună ideea lui Cristwingo:
Eu am apucat să fiu vara asta într-o deplasare a celor din golf club... vreau să spun că a fost extraordinar... aranjate de la golf 1 la golf 6 .... nu multe dar suficiente maşini modificate, low rider.... spălate frumos... cu stickere de aniversare golf club... şi la fiecare oprire împărţeau pliante cu golf club !
Deci sunt pentru sărbătorirea twingo club... şi stabilirea unei date pentru ziua twingo club.... excursii în cadrul twingo... spun eu că se pot face şi în alte zile :D...

Tricouri imprimate
personalizate
print fotografii pe tricouri
Tipar digital rulaj mare si mic
Bannere stickere
cani scrumiere pixuri brichete etc. personalizate

0734 160 266

08:13, 01 Dec 2011

Nr: BL 386A
Pai daca asa sta treaba ma bag si eu la o drumetie de dragul focii si de dragul colegilor de club. Colegul Alin uita ca eu sunt prezent la fiecare intalnire? De ce as lipsi la cea mai importanta? :D
si cum zicea Cristi si Mihai toate cluburile organizeaza ieseli de gen... pana si noi in OLTCIT Rally Team plecam prin tara

09:28, 01 Dec 2011
Profil YIM

O zona superba pe care o propun in cazul unei drumetii prin tara: Straja, Drumul Crucii (drumul care urca la Straja) si bineinteles imprejurimile.

23:56, 12 Ian 2012

Nr: BL 386A
La logan murea motorul pe acolo... Asa e aerul de rarefiat, nu e pt cei cu afectiuni respiratorii :D

09:25, 13 Ian 2012
Profil YIM

Imi si imaginez un card de peste 20-30 de foci insirate pe traseul ala foarte abrupt si foarte serpuit si unu fara treaba sus in telescaun facand una dintre cele mai tari poze vazute vreodata la o intalnire Twingo.
Bineinteles fiecare masina cu numar si steag pe ea si sus sa ne astepte vinul fiert, tuica buna de prin zonele alea si aerul curat.

09:52, 13 Ian 2012

Suna fain :D
In comuna Talea http://ro.wikipedia.org/wiki/Comuna_Talea,_Prahova a ajuns cineva?

09:54, 13 Ian 2012

Chiar ca suna bine..de asemenea daca vi se pare ok am putea incerca la un moment dat si un traseu pe transalpina mai ales ca a fost reasfaltat si privelistea inteleg ca e superba si acolo...

10:18, 13 Ian 2012
Profil YIM WWW

Eu sunt de acord si cu TransAlpina (am fost anul trecut), dar numai portiunea cea mai spectaculoasa, si anume cea cuprinsa intre Obarsia Lotrului si Novaci.
Apropo, o sa trebuiasca sa si mancam. La iesirea din etrosani catre Obarsia Lotrului este Casa Haiducilor Parca asa ii zice). Au papica buna, parcare mare si Cerbi pe pereti.

10:27, 13 Ian 2012

ba ori cum ar fi eu o vad ca un traseu scurt ca lumea mai si munceste nu prea departe ca benzina costa si poate facem un steag mai mare pe care sa il poarte primu cu site-u nostru

00:19, 14 Ian 2012

dragi tovarasi si preeteni.daca ma prindeti in liber sunt si eu printre voi

14:04, 14 Ian 2012
Profil YIM

ne apucam sa planuim ceva sau e prea devreme?:D

00:28, 14 Mar 2012
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 73 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul