Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
B 63 FLU 
Autor Mesaj

Nr: B63FLU
Salut,Garga implineste azi 20 de anisori.O am de 1 an de zile dar m-am atasat de ea foarte mult.An fabricatie 1996 motor 1.2 8v D7F.Cand am achizitionat aceasta minunata masina avea ceva probleme.Proprietarul de la care am cumparo ii baga doar benzina si atat.Masinuta avea probleme cu franele,parbrizul spart,curgea tot ce inseamna lichid din ea(de la lichid parbriz pana la ulei motor).Am reusit sa o fac asa cum trebuie sa arate+/-.Am schimbat discuri,placute,saboti,distributie cu pompa de apa,disc de ambreaj si rulment(placa noua era de proasta calitate si am ramas cu placa veche VALEO)pivoti,rulmenti fata/spate si parbrizul(nu au vrut sa imi dea Certificatul de Autenticitate cei de la RAR).Consumul il are undeva la 5.5l/100km in oras mers cu 50km/h 100% in Bucuresti.Peripeti am avut cu ea.Prima oara m-a lasat cand am ajuns in fata blocului(se stricase senzorul de pe volanta).A doua oara m-a lasat fix in statia de RATB(picase alternatoru in toiul ierni :D ).A treia oara si sper ca si ultima m-a lasat la munca fix cand sa o parchez.Garga are grija de mine deci si eu trebuie sa ma grija de ea.Va rog sa imi spune-ti daca pot pune cauciucuri 175/65/14 daca incap.Multumesc si sa ne traiasca gargaritele!

Fişiere ataşate:
IMG_20160309_153042.jpg
IMG_20160309_153042.jpg [ 3.7 MiB | Vizualizat de 2081 ori ]
IMG_20160520_184824.jpg
IMG_20160520_184824.jpg [ 4.41 MiB | Vizualizat de 2081 ori ]
09:32, 12 Iun 2016
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 1 mesaj ]