Răspunde la subiect  [ 141 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
B 41 LMU 
Autor Mesaj

Tare-s curios sa vad ce urmeaza ;)

http://www.reno.ro/Schimbare-D7F702-t247033.html

Apropo, raspunsul la problema fetei mi l-au sters bajetzii :lol:

23:41, 03 Aug 2012

Nr: Ala cu MAC
cred ca nu are rost sa mai postati pe jegul ala de forum....defapt forumul nu are nici o vina , ci presedentia lui .......

23:44, 03 Aug 2012
Profil YIM WWW

scriciu scrie:
cred ca nu are rost sa mai postati pe jegul ala de forum....defapt forumul nu are nici o vina , ci presedentia lui .......

Crezi tu :-P Acum, dupa ce v-am "facut de ras" ... ia sa vezi cum fug clientii cu Reno de voi :lol: (cred ca e si de dorit, de altfel ;-) )

23:46, 03 Aug 2012

Vrem reclama negativa.

00:03, 04 Aug 2012
Profil YIM WWW

Nr: Ala cu MAC
gicos , acum sti cum se zice , reclama pozitiva sau negativa ...tot reclama ii zice =))

08:50, 04 Aug 2012
Profil YIM WWW

pas cu pas spre Twingo Cross ;)

Fişiere ataşate:
PHI_2710.JPG
PHI_2710.JPG [ 1.53 MiB | Vizualizat de 1769 ori ]
PHI_2707.JPG
PHI_2707.JPG [ 1.36 MiB | Vizualizat de 1769 ori ]
PHI_2705.JPG
PHI_2705.JPG [ 1.46 MiB | Vizualizat de 1769 ori ]
22:00, 06 Aug 2012

Probabil ca-s eu doar pretentios, sau experientele anterioare cu Volvo isi spun cuvantul, dar ... am ajuns la concluzia :( ca renault nu este masina, cel putin nu una pe care sa pui baza :? Cu siguranta asta a fost primul si ultimul meu renault.

PRO Twingo:
- manevrabilitate
- economic
- modularitate
- parcare
- costuri intretinere
- aspect (dpdv personal)

CONTRA Twingo:
- produs Renault

17:04, 13 Aug 2012
moderator

Gresesti maxim.
Tu ai avut ghinionul sa nimeresti un Twingo mai putin ingrijit din pct de vdr fiabil, si de aici ti-ai facut o impresie gresita.
Mergi cu masina la baietii astia 2 si se rezolva treaba fara multe batai de cap. Iti inteleg of-ul, dar nu e ceva ce nu se poate remedia.
Parerea mea e sa nu te lasi pagubas.

17:45, 13 Aug 2012
Profil YIM WWW

lecsey scrie:
Gresesti maxim.
Tu ai avut ghinionul sa nimeresti un Twingo mai putin ingrijit din pct de vdr fiabil, si de aici ti-ai facut o impresie gresita.
Mergi cu masina la baietii astia 2 si se rezolva treaba fara multe batai de cap. Iti inteleg of-ul, dar nu e ceva ce nu se poate remedia.
Parerea mea e sa nu te lasi pagubas.

Nu e vorba de remedii, Lecsey - stiu ca se face si am incredere 1000% in baieti, dar of-ul meu este ca dupa ce se remediaza asta, o sa apara in f scurt timp aia, sau ailalta ... si tot asa ... mie imi trebuie masina din aia in care te sui, bagi cheia si benzina si gata, merge. Si am avut destule pana acum care sa faca asta - clar renault-ul nu este o astfel de masina.

Pe de alta parte, este evident ca p-asta nu scot nici praful de pe toba, asa c-o sa trag de ea pana crapa de tot, cu cheltuieli minime - si intre timp o sa strang bani de-o masina ...

17:59, 13 Aug 2012

Nr: BL 386A
:cry: imi pare rau :cry: chiar imi pare rau pt tine dragos...

19:23, 13 Aug 2012
Profil YIM

Dragos, nu poti compara VOLVO-ul avut de tine cu twingo actual, in primul rand este vorba de o masina de clasa mica foarte ieftina in comparatie cu volvo.

Adevarul este ca masina care ai luat-o tu, are probleme, dintre care unele sau remediat si mai sunt cateva care le voi remedia maine si poimaine si apoi va merge foarte bine.

DPMDV: twingo, este foarte fiabil (a mea are 70.000km fara reparatii) si mai stiu inca cateva cu aceleasi performate. Nu poti sa arunci cu kkt in toate cand doar una e defecta pentru ca a fost adusa in halul asta.

p.s. Dragos, relaxeaza-ta si accepta ideea ca este o masina mica, ieftina si NU este volvo.

21:00, 13 Aug 2012
Profil YIM WWW

Bre Gica - nu-s asa tampit sa compar (oricare) Volvo cu Twingo, nici nu arunc cu nimic (cu atat mai putin kkt ;-) ) in nimic si in nimeni ... este doar parerea si experienta mea personala cu o anumita marca de masina, in speta Renault. De exemplu - ca asta ar trebui sa fie comparabila din toate punctele de vedere - am mers cu Tico B66DWR aproape 800.000 de kilometri - din 1997 pana in 2001 (zilnic drum Constanta - Tulcea - Slobozia - Constanta sau Constanta - Calarasi - Bucuresti - Slobozia - Constanta), masina fiind proprietatea Daewoo Automobile Romania (DWAR) - si nu am pus decat un bidon de 1l Aral in tot timpul si parcursul asta - nici vorba de orice alt fel de interventie pe masina (am martori pt asta). Am avut si Dacie break 8 ani, am avut si Peugeot 206, am avut si Ford Focus TD ... Sincer, nu imi pare rau decat dupa break si Tico-ul de la DWAR - ca despre celelalte nu le pot lauda cu vreo fiabilitate grozava: Peugeotul orice model nu il recomand nimanui daca are de carat orice in portbagaj, pentru ca puntea spate este crancena, Fordul - pe langa costuri si consum, daca pica injectoarele este de mama grozaviei ...

Deci, in concluzie - Twingo are cateva atuuri incontestabile - ca de aia mi-am si luat masina asta, ca am avut eu ghinioane cu asta in mod special este alta discutie, ca am avut masini si mai proaste si mai bune ca Twingo - iarasi este altceva ... Dar si ca parerea mea despre renault ca producator de automobile ramane una extrem de proasta, iarasi este o alta discutie si oricat ma bucura ca altii au experienta placute cu aceasta marca, eu n-am si deci raman la parerea de mai sus.

21:51, 13 Aug 2012

Nr: TM 85 GMC
asa baaobaab, fii tare pe pozitie !
nu te lasa influentat !
fiecare are o parere mai buna sau mai proasta despre o marca de automobile
parerile sunt impartite

21:59, 13 Aug 2012
Profil YIM

dragos, ai zis si la intalnire povestea cu tico si am auzit ca sunt extrem de fiabile...chiar nimic in 800 000 km ? :o au tinut placutele de frana atat totusi ? ulei neschimbat 800 000 km ? :shock: Wow, povestea daca e adevarata, cred ca e de Guinness World Records :o

22:03, 13 Aug 2012

baaobaab scrie:
Bre Gica - nu-s asa tampit sa compar (oricare) Volvo cu Twingo, nici nu arunc cu nimic (cu atat mai putin kkt ;-) ) in nimic si in nimeni ... este doar parerea si experienta mea personala cu o anumita marca de masina, in speta Renault. De exemplu - ca asta ar trebui sa fie comparabila din toate punctele de vedere - am mers cu Tico B66DWR aproape 800.000 de kilometri - din 1997 pana in 2001 (zilnic drum Constanta - Tulcea - Slobozia - Constanta sau Constanta - Calarasi - Bucuresti - Slobozia - Constanta), masina fiind proprietatea Daewoo Automobile Romania (DWAR) - si nu am pus decat un bidon de 1l Aral in tot timpul si parcursul asta - nici vorba de orice alt fel de interventie pe masina (am martori pt asta). Am avut si Dacie break 8 ani, am avut si Peugeot 206, am avut si Ford Focus TD ... Sincer, nu imi pare rau decat dupa break si Tico-ul de la DWAR - ca despre celelalte nu le pot lauda cu vreo fiabilitate grozava: Peugeotul orice model nu il recomand nimanui daca are de carat orice in portbagaj, pentru ca puntea spate este crancena, Fordul - pe langa costuri si consum, daca pica injectoarele este de mama grozaviei ...

Deci, in concluzie - Twingo are cateva atuuri incontestabile - ca de aia mi-am si luat masina asta, ca am avut eu ghinioane cu asta in mod special este alta discutie, ca am avut masini si mai proaste si mai bune ca Twingo - iarasi este altceva ... Dar si ca parerea mea despre renault ca producator de automobile ramane una extrem de proasta, iarasi este o alta discutie si oricat ma bucura ca altii au experienta placute cu aceasta marca, eu n-am si deci raman la parerea de mai sus.

PS: ca sa fiu fair - am prieteni cu Volvo care-si baga toate alea si bleastema ziua in care si-au luat Volvo (2 in Olanda si unu' aci in Romania), dar am si vrut sa imi iau laguna si am renuntat dupa primii 2 km de proba ... cum o dau si o invart - tot la vorba aia ca renault nu-i chiar producator de automobile revin ... fara niciun fel de apropo sau altceva ...

22:03, 13 Aug 2012

airsoftieftin scrie:
dragos, ai zis si la intalnire povestea cu tico si am auzit ca sunt extrem de fiabile...chiar nimic in 800 000 km ? :o au tinut placutele de frana atat totusi ? ulei neschimbat 800 000 km ? :shock: Wow, povestea daca e adevarata, cred ca e de Guinness World Records :o

nu e deloc de nicun fel de record - erau masini proprii Daewoo si niciunui coreean dintre sefi - care aprobau cheltuielile - nu-i pasa sa le intretina, pe principiul ca daca pica, o schimbam cu totul. Culmea e ca alea chiar au tinut. Si culmea e ca aia 14 oameni de la Centrul Zonal Constanta inca traiesc si pot confirma, iar alta si mai culmea e ca Cristi Copadineanu inca merge si acum cu Cielo facut de el din bucati pe un pariu pe 2 lazi de bere - asta se si poate vedea, ca acum e prin Bucuresti, o sa il sun sa cer numarul de inmatriculare si sa-l aduc la o intalnire poate ...

22:07, 13 Aug 2012

Gelu scrie:
asa baaobaab, fii tare pe pozitie !
nu te lasa influentat !
fiecare are o parere mai buna sau mai proasta despre o marca de automobile
parerile sunt impartite

Cu siguranta nu are cine si ce sa ma influenteze - imi place foarte mult Twingo, am vrut neaparat modelul asta si m-am razboit cu destui sa tin in viata B41LMU chiar cu toate belele avute in nici 5 luni. Ca sa rezum si sa fiu si mai clar - Twingo e o masina super, raman un pasionat de Twingo, dar e mare pacat c-a fost facuta de renault. Atat

22:12, 13 Aug 2012

te cred

stiam eu ca e marketing si industrie aftermarket, cu piesele auto si reviziile.... :oops:

gata, m-am decis, mai pun un zero la nr. de km pt revizii si o fac la 100 000 km :D

22:13, 13 Aug 2012

i give up.

22:13, 13 Aug 2012
Profil YIM WWW

GicaPhp scrie:
i give up.

si eu.

22:15, 13 Aug 2012
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 141 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul