Răspunde la subiect  [ 102 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Inlocuire motor 
Autor Mesaj

Nr: GL 85 JRY
Omega are tabla foarte proasta, in rest este o masina destul de bunicica, dar nu ai sa scoti prea multe din masina asta. Mai degraba un audi 100 modelul din '89 sau audi 200 model '90, motorizarea de 2.2 benzina Turbo, 20 de Valve, la care cel mai cheap model are 180 de cai din fabrica iar cel mai full are 240 de cai din fabrica. Era unul gata pregatit pentru drag racing, cu toata admisia si evacuarea schimbata, o altfel de turbina care se potriveste pe motorizarea aceasta de pe porsche, pentru ca este acelasi motor de pe nu mai stiu ce model de porsche, mai trebuia doar remapat si-l duceai in 400 de cai, vroia 4500 de euro pe masina. Intercooler...etc tot montat pregatit. Am avut un audi 100 diesel de vanzare in stare de functionare, trebuia doar sa schimbi motorul si l-am dat cu 2000 de lei deoarece nu mai avea asigurare, nici ITP valabil si avea un cap de planetara rupta, iar pompa de apa trebuia schimbata, in rest mergea masinutza, era buna de un proiect, m-am grabit s-o dau desi puteam sa fac din ea masina calumea. Asta e m-am apucat de un alt proiect numit Twingo :D...

14:32, 27 Iun 2013
Profil YIM

Nr: Ala cu MAC
Vezi ca 2.5-ul ala de Omega este 2.5tds de la BMW doar ca la Omega are mai putini cai....si pica pompele de injectie intr-o veselie ...

09:18, 28 Iun 2013
Profil YIM WWW
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 102 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6