Răspunde la subiect  [ 102 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Inlocuire motor 
Autor Mesaj

este posibil bubu?? e de la un scenic 2 am inteles :D
stima :)

Fişiere ataşate:
0047182140.jpg
0047182140.jpg [ 20.55 KiB | Vizualizat de 1737 ori ]
23:32, 11 Iun 2012

Si eu aveam idei din astea.

Asta pana am reparat vreo 5 :)).

Este imposibil din ORICE punct de vedere.

Pe langa aspectul principal ca sunt proaste nativ, adica se strica foaaarte usor si costa reparatia de plangi (ca doar 700 euro e unul la Renault).

1. Este IMENS - cam o treime din tot bordul nostru + mai mare decat un pachet e tigari pus vertical la inaltime. (deci ca idee are cam 45 cm latime si inaltime cam 10 -12 cm)

2. NU se afiseaza ABSOLUT NIMIC pe acest bord daca nu ai injectie pe CAN respectiv UCH pe CAN si ABS pe CAN (si nu ai 100%). Eu am ca am schimbat UCH-ul + softul din injectie ca sa am CAN la injectie si UCH.
Deci TOTUL, de la nivelul de carburant, mesajele CB, turatia, viteaza samd vine prin reteaua CAN la acest tip de bord. Eu am CAN pe masina partial - adica doar UCH-ul si Injectia.
Deci NICI O SANSA. Mai este si bordul de Espace 3 si 4 similar.

Am avut borduri din astea si puteam sa iau unul...nu merita la cat este de munca...

Programari chei

Diagnoza auto: Renault, Dacia, Peugeot, Citroen, VAG, OPEL, BMW

Telefon: 0723820128
e-mail: mircea.mocanu.ct@gmail.com
YM: bubu782001@yahoo.com

23:41, 11 Iun 2012
Profil YIM

foarte promt! multumesc mult pentru raspuns :)

23:46, 11 Iun 2012

bubu ma bucur ca te-ai convins ca nu e chair asa compilacat si nici chair asa scump si sunt sigur ca iti vei duce gandu la bun sfarsit!
nu e chiar asa cum ai spus tu in prima faza am vorbit si eu cu cineva :) asteptam cu inters poate dupa ce faci miscarea treci si pe la intalniri

23:21, 21 Iun 2012

Nu am TIMP sa il pierd...asta vis-avis de intalniri. Sincer...si nu o zic cu nici cea mai mica urma de rautate.

Ca idee astazi am facut 5 ecu-uri, ieri am reparat un clio si am resoftat un peugeot 308 - la CLio ala am muncit ca un rob, peste 4 ore, alaltaieri am reparat un papuc (1.9 lucas) respectiv un logan, un megane 1 si un kangoo 1.5 dCi. Totul pe electrica, electronica auto - nu fac mecanica.

Financiar nu am de ce sa ma plang...insa lipsa timpului e o chestiune GRAVA pt mine.

Azi pe langa alea 5 ecu-uri am fost pana la Bricostore si mi-am luat AC (pt casa) mi-am luat si un Dremel nou ca cel vechi a cedat nervos (la nervii mei adica), plus batoane de glue-gun.. :mrgreen: .

Acum cam 3 ore am ajuns in casa...nu sunt frant (sunt la a 3-a bere :mrgreen: ) si inca mai duc cu succes cateva, DAR vreau cand nu am de lucru sa am si momente de liniste, fara oameni, fara masini, fara nevasta, fara nimic. Just...me and myself and one beer (alot of beer is better).

Probabil ca odata o sa ajung sa vorbim, sa ne cunoastem sa vin si sa ma bucur la intalniri. Insa eu am niste target-uri acuma, am multen in cap sa fac (si o sa le fac) iar asta necesita multa munca - alta cale eu unul nu am gasit (se poate si fura insa eu nu prea stiu cum sa fac asta... :mrgreen: ).

Eu am venit acum multi ani in Bucuresti cu mana in cur respectiv cu un sac de haine + bagaje - AKA viitorul student la Poli. Mama si tata nu m-au ajutat, eu singur am facut cam tot ce am putut pana acuma...insa pt asta a trebuit sa lupt.
Probabil o sa spuneti (multi dintre voi) ca si voi ati trecut prin asa ceva. Sincer, i don't give a fuck. Ma intereseaza situatia mea si starea mea....si nu o spun cu substrat de ofensa, asta este adevarul. Fiecare este liber sa faca si sa gandeasca cum vrea. Partea buna a democratiei din Ro este ca exista libertatea de a ALEGE.

Partea frumoasa a lucrurilor e ca acuma muncesc pt. mine. Nu pt. un patron, nu pt sefi...ci..DOAR pt mine.

Am renuntat la oferta celor de la Cosmote - si ma felicit ca am ales calea asta (semnasem o chstie prin care care urma sa ma angajez...) ma p... BEEP! pe ei. NU prea cred ca ei sunt in stare sa imi dea 15 milioane in 3 zile. NU!, garantez ca nu... Este drept, munca ca la balamuc..dar este pt mine, DOAR pt mine (ma rog, nevasta gestioneaza lozul). :mrgreen:

Asa, banutul la taticu'. Urmeaza sa imi fac si o firma intr-un viitor, si mai multe chestii...

Eh! sa fim sanatosi ca aia este ceea ce conteza CEL MAI MULT pe lumea asta si o sa ne vedem odata si odata.

Acuma intelegi de ce nu am timp pentru asa ceva?

Programari chei

Ultima oară modificat de bubu782001 pe 23:54, 21 Iun 2012, modificat 1 dată în total.

23:44, 21 Iun 2012
Profil YIM

"Urmeaza sa imi fac si o firma intr-un viitor"
daca nu iti plac banii poti sa mi dai mie ca nu o sa fac nimic pt ei promit la fel ca statu de ce sa ii dai lui eu fac nimic mai bine ca statu...

lasa asta zii cu motoru cand crezi ca e pe masina mergand ?

23:53, 21 Iun 2012

:mrgreen: Cand o sa mai am o masina, si imi permit sa o tin pe asta pe tusa pentru a ma juca la ea.

Fara masina sunt mort...si cred ca realizezi asta. Probabil prin toamna o sa ma apuc de ceva - insa asta nu este o certitudine. Daca merg previziunile mele...cam asa ar fi.

Asa si acuma as putea lua un motor (bine...nu acuma la ora asta...) dar unde sa il pun? Ce sa fac cu el? Nici nu stiu daca am subsol unde stau.

Programari chei

23:58, 21 Iun 2012
Profil YIM

Nr: IS 95 PUI
ce motor merge sa pun pe ea ?
vreau un motor mare ..

22:20, 17 Iun 2013
Profil YIM WWW

Nr: Ala cu MAC
Pe EA nu merge nici un motor . Dar poti pune ce motor vrei , e in functie de buget ;)

22:50, 17 Iun 2013
Profil YIM WWW

vreau ceva cu turba sau un 1.8 minim

22:52, 17 Iun 2013
Profil YIM WWW

Nr: B 100 ZXZ
Am eu 1.8 16v pe masina si vreau sa il vand...
Daca chiar te intereseaza, si vrei o modificare de genul asta... da un telefon la 0734 160 266

Tricouri imprimate
personalizate
print fotografii pe tricouri
Tipar digital rulaj mare si mic
Bannere stickere
cani scrumiere pixuri brichete etc. personalizate

0734 160 266

08:44, 18 Iun 2013

Nr: VS92VLD
Turba e un carbune...vrei sa faci twingo cu aburi? :))
On: si vrei sa il omologhezi sau mergi asa?

17:27, 18 Iun 2013
moderator

Cam dubios cu omologatul.

22:43, 18 Iun 2013
Profil YIM WWW

merg asa .. nu il omologhez

22:45, 18 Iun 2013
Profil YIM WWW

mihai ce bani vrei pe motor ?

22:46, 18 Iun 2013
Profil YIM WWW

vreau sa o fac masina numai pt sambata si duminica @ liniute .. pt cei care o mai tureaza aici prin iasi .. si m-am gandit sa imi fac o noua achizitie ori de un alt twingo , ori de un opel omega 2.5 diesel sau benzina ..

22:56, 18 Iun 2013
Profil YIM WWW

AVETI SOSELE IN IASI ?? ULTIMA DACA CAND AM FOST NU AVEATI ... MAI EXACT ASTA TOAMNA

10:25, 19 Iun 2013
Profil YIM

Sunt sosele stai linistit Rocky... si eu ma trageam prin iasi cu un golf diesel... pe Valea Lupului... PUI trebuie sa o stie :D

Tricouri imprimate
personalizate
Bannere stickere

0734 160 266

15:04, 19 Iun 2013

@claudellu Daca chiar esti interesat de motor... da-mi un telefon(0734160266) si discutam.

Tricouri imprimate
personalizate
Bannere stickere

0734 160 266

15:05, 19 Iun 2013

ai pe copou , ai valea lupului , centura iasului , sculeni .. cearosetti .. mai multee :D

15:17, 19 Iun 2013
Profil YIM WWW
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 102 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul