Switch to full style
Răspunde

intrebare

09:17, 24 Aug 2015

Salut,

Am si eu 2 intrebari :)
1. Se poate pune motor 1.4 16valve de megan 1 (in ideea in care nu se fac foarte multe modificari la caroserie, taiat / decupat mult din aceasta)
2. Se poate pune bord de megane 1 ?

In momentul de fata masina are un 1.2 8valve, 58cp

Multumesc.

Re: intrebare

15:26, 25 Aug 2015

Salut!
Nu mai bine iti iei tu Megane si gata! Asa o sa ai si piese de schimb si mai putine batai de cap. ;)

15:36, 25 Aug 2015

Salut , pai am un megan 1 dar este lovit .. nu se mai merita sa-l repar si ma gandeam sa iau alea sa le pun pe twingolez.

17:13, 25 Aug 2015

Bogdan in principiu sa ziceam ca se poate fara foarte multa bataie de cap insa intervine problema omologarii motorului... si aici totul este foarte costisitor...
Cunosc pe cineva care a vrut sa salveze un renault 5 de la REMAT si sa monteze un motor mai mic(1.2 c3g fata de 1.4 carburatie)dar aproximativ aceasi putere si cand a auzit cat costa testele necesare omologarii s-a lasat pagubas... puteau costa intre 2300 si 9000 de lei (fara siguranta de a obtine omologarea) acum 2 ani.
Parerea mea vinde motorul si ce alte piese mai pot fi valorificate de pe megane si daca ti se pare prea "puturos" Twingo-ul vinde-l si cumpara ori unul de 75 de cai ori alta masina...
Răspunde